Linksmieji vazonai

 

Šie vazonai taip išpopuliarėjo, kad jiems priskyriau net atskirą sritį savo veikloje. Tai tapo tarsi dar viena keramikos meno rūšimi, kurią galima pavadinti augintinių veisimu.

Jie gyvi, jie dauginasi, jiems galima keisti šukuosenas, su jais kalbasi vaikai! Jų misija – skleisti šviesią nuotaiką. Ir jie tą puikiai atlieka.

O buvo taip… Kartą atostogavome prie vienos šiltos pietų jūros. Vaikštinėjau su fotoaparatu, o mano vyras pliuškenosi šiltame vandenyje. Staiga netikėtai prieš jo akis išniro tikras vėžlys. Ir žiūri jie vienas į kitą, net spėjau nufotografuoti. Šis įvykis Audriui paliko tokį gilų įspūdį, jog nutariau jam padaryti gimtadienio dovaną vazoną – vėžlį. Paskui atsirado antras panašus gyvūnėlis, trečias ir galiausiai pasidaugino artimųjų ir pažįstamųjų rate, vėliau ir menų parduotuvėlėse.

Būna išties smagu sužinoti, koks žmogus nupirko vieną ar kitą vazoną, nes man jie visi gyvi ir su skirtingų charakterių. O jeigu lipdau konkrečiam asmeniui, norisi pažinti ir jį, ir jo aplinką.