Suvenyrai

 

Šeimos šventėms, įmonių renginiams, tiesiog dovanoms ir visokiems kitokiems atvejams.

Tai bendrų idėjų materializavimas, kai į reprezentuojantį daiktelį siekiama įlieti simbolikos ar įvykį atspindinčių fragmentų.  

Suvenyras tai simbolika, kuri tiek šventėse tiek mūsų kasdienybėje padeda giliau pajusti prasmę, išsaugoti mažą gabalėlį malonių akimirkų, o taip pat neša informacinę žinią, ypač organizacijų ir įmonių pristatyme.

Kaip dovana suvenyras visuomet perteikia gilesnę mintį, kurios neįstengia išpildyti koks nors nupirktas daiktas buičiai. Tokia yra kūrybos esmė – atiduoti dalelę savęs.

Organizacijoms ir renginiams

Paprastai šiam tikslui reikalingi dideli kiekiai, turiu galimybes tą padaryti. Nesvarbu ar tai verslą atspindintis daiktas,  kaip ir kitoje kūryboje taip ir čia mano darbo stilius toks pats: idėja, informacijos rinkimas, išraiška. Dažnoje įmonėje yra už reklamą atsakingų darbuotojų, tad paprastai susijungiame komandiniam darbui, kartu ieškome sprendimų.  

Pavyzdžiui, kuriant šalmukus “Markučiams” teko pasivaikščioti po jų gamyklą, įkvėpti betono dulkių, prisirankioti įvairiausių atliekų. Iš įvairiausių detalių, pritaikant keramiką buvo sukurtas reprezentacinis suvenyras tinkantis įvairioms įmonės progoms su metaline plokštele, ant kurios esant skirtingiems renginiams gali būti užrašomas skirtingas tekstas.

Šeimos šventėms

Krikštynų medaliai mūsų kultūroje gilias tradicijas turinčios šventės atspindys. Medaliais ir kitais šiai progai skirtais suvenyrais taip pat stengiuosi perteikti kokius nors įvykio akcentus.
Per sūnaus krikštynas turėjome sodinti ąžuoliuką. Nulipdžiau ąžuolo lapus nuspalvindama rudens spalvomis.

Kitas suvenyras atsirado siekiant perteikti mūsų krikščioniškojo tikėjimo dvasią. Tai taurės simbolizuojančios Naujosios ir Amžinosios sandoros Taurę. Joms parinkau baltą spalvą – džiaugsmo, kūrybos, nekaltumo, pergalės ir šviesos simbolį.

Vestuvėms sukūriau “Vaisingumo dubenį”. Pasikartojantys motinos įsčiose augančio kūdikio motyvai simbolizuoja naujos gyvybės pradžią ir dviejų žmonių santuokos, kaip nuostabios visuomenės lastelės, būtį, pilną kūrybiškumo meilėje, visuomenėje, darbuose, žmogiškajame tobulėjime, nešančiame vaisių.

Ir galybė visų kitų dalykų, kurie gimsta išpildžius fantazijas: žvakidės, šeimos židiniai, auksiniai pinigai vestuvėms, įvairūs indai, angelai krikštynoms. Daugeliui gyvenimo atvejų galima sukurti puošmenas.